Okulary progresywne – perfekcyjne widzenie

Shamir Autograph Intelligence to perfekcyjne i intuicyjne soczewki progresywne. Zapewniające widzenie na każdą odległość .

Shamir Autograph Intelligence to najnowsza koncepcja konstrukcji soczewki, optymalnie dopasowana do potrzeb wzrokowych i wieku wzrokowego użytkownika.

Dzisiejsze soczewki progresywne zapewniają pacjentom „personalizację” opartą w większości na pomiarach wybranej oprawy okularowej lub „dostosowanie” soczewki do informacji o stylu życia pacjenta podawanych w kwestionariuszach. Koncepcja „jednej konstrukcji” sprawia, że każdy otrzymuje to samo rozwiązanie.

 

U nas znajdziesz soczewki progresywe takich firm jak Shamir, Essilor, Zeiss, Hoya, Seiko.

Po 40 roku życia zaczynamy mieć problemy z widzeniem, co związane jest między innymi z prezbiopią, czyli stopniową utratą możliwości widzenia z bliska. Ale jest też dobra wiadomość: mamy dzisiaj więcej możliwości niż kiedyś. W dobie dzisiejszych innowacji w dziedzinie optyki ,drogi kliencie, nie musisz się już martwić o dodatkowe okulary do czytania, czy też okulary z widoczną wtopką – dwuogniskowe, jakie nosili Twoi rodzice.

Soczewki progresywne zapewniają płynne przejście od widzenia do dali, poprzez widzenie odległości pośrednich, do widzenia z bliska. Oznacza to, że soczewka progresywna ma zmienną moc (od góry do dołu), co zapewnia naturalne widzenie. Możliwe są dla każdej korekcji wzroku. W związku z tym, możemy zaproponować Państwu wiele rodzajów (konstrukcji) soczewek progresywnych o różnym stopniu zaawansowania technologicznego a co za tym idzie, różnym poziomie cenowym.

Ponieważ konstrukcja soczewek progresywnych znacznie różni się od zwykłych, jednoogniskowych do korekcji dalekiego lub bliskiego widzenia trzeba mieć świadomość konieczności przyzwyczajenia się do nowych okularów progresywnych. Okres adaptacyjny może wynosić nawet kilka tygodni.

Okres adaptacji

Wybór odpowiedniej konstrukcji soczewek i długość okresu adaptacyjnego , zależy od indywidualnych predyspozycji osoby mającej nosić okulary progresywne.

Na długość okresu adaptacyjnego oraz komfort korzystania z okularów progresywnych wpływa kilku elementów, takich jak:

* jakość soczewek – nowsza i bardziej indywidualna konstrukcja zwiększa funkcjonalność.

* dobrze dobrana oprawka – kształt i ułożenie oprawek pozwala zoptymalizować wybór soczewek.

* dokładność pomiarów – ustalenie funkcji korekcji i sposobu montażu soczewek w oprawce.

* precyzja wykonania – precyzyjne połączenie wszystkich elementów w nowe wygodne okulary.

Okulary progresywne – gwarancja adaptacji.

Zdarza się, że mimo uwzględnienia wszystkich tych czynników przy zamawianiu okularów ich użytkownik nie ma pełnego komfortu korzystania nawet po okresie adaptacyjnym. Po przeanalizowaniu wszystkich czynników mogących mieć na to wpływ, proponujemy nową wersję soczewek progresywnych lub bezpłatną zamianę na dwie pary soczewek jednoogniskowych. Decyzja zawsze należy do klienta.