Okulary progresywne – perfekcyjne widzenie

Okulary progresywne  – obecnie częściej niż kiedykolwiek korzystamy ze smartfonów i tabletów. Coraz częściej te urządzenia cyfrowe stanowią wyzwanie dla naszych oczu.

Zastosowana konstrukcja w soczewkach progresywnych umożliwia szybkie i wygodne przenoszenie wzroku – niezależnie od tego, na co patrzymy.

Soczewki progresywne to doskonały wybór, nie tylko kiedy korzystamy z urządzeń cyfrowych, ale również do czytania książek i magazynów, ponieważ nie musimy wtedy przybierać niewygodnych pozycji głowy i ciała.

Soczewki progresywne dzięki swojej konstrukcji nie posiadają widocznej krawędzi, a poszczególne obszary korekcji są niezauważalne. Dzięki temu soczewki progresywne wyglądają bardzo estetycznie.                                                                                                          

Proponujemy soczewki progresywne takich firm jak Shamir, Rodenstock, Zeiss czy Essilor. Więcej informacji znajdziecie Państwo pod adresami: 

https://www.rodenstock.com/pl/pl/soczewki-progresywne.html

https://shamir.com/pl/category/lenses-category-pl/progressive-lenses-pl/

https://www.zeiss.pl/vision-care/produkty-zeiss/soczewki-progresywne.html

Okres adaptacji

Soczewki progresywne stanowią przykład zaawansowanej technologii. Kiedy zostaną dopasowane indywidualnie do użytkownika, zapewniają wysoki komfort użytkowania. Czasami jednak ,aby przyzwyczaić się do soczewek progresywnych, potrzebna jest odrobiona treningu.

Wybór odpowiedniej konstrukcji soczewek i długość okresu adaptacyjnego , zależy od indywidualnych predyspozycji osoby mającej nosić okulary progresywne.

Okulary progresywne – gwarancja adaptacji.

Zdarza się, że mimo uwzględnienia wszystkich tych czynników przy zamawianiu okularów ich użytkownik nie ma pełnego komfortu korzystania nawet po okresie adaptacyjnym. Po przeanalizowaniu wszystkich czynników mogących mieć na to wpływ, proponujemy nową wersję soczewek progresywnych lub bezpłatną zamianę na dwie pary soczewek jednoogniskowych. Decyzja zawsze należy do klienta.