Modne okulary


Modne okulary to przede wszystkim takie w których czujemy się najlepiej.

Jak dobrze dobrać okulary?

Odpowiednio dopasowane oprawy to dziś nie tylko konieczność, ale ważny element naszej codziennej stylizacji. Za pomocą okularów możesz świadomie kreować swój wizerunek i bawić się stylami.

Jako modny dodatek stanowią uzupełnienie, albo motyw przewodni, do którego dobiera się resztę garderoby.

Czym kierować się przy wyborze okularów?

Moda  i obowiązujące w danym sezonie trendy, nie są bez znaczenia, ale okulary  przede wszystkim powinny być dobrane do danego kształtu twarzy. Nawet w najmodniejszych, ale źle dobranych okularach będziemy wyglądać groteskowo.

Na początek kilka ogólnych zasad, które sprawdzają się u każdego:

– okulary nie powinny być za daleko lub za blisko oczu,
– oprawki nie powinny nachodzić powyżej linii brwi,
– dolna krawędź oprawek nie powinna dotykać policzków, ponieważ może to denerwować i przeszkadzać we właściwym użytkowaniu,
– kształt oprawy powinien być proporcjonalny do twarzy, aby nie wyglądały na za duże, chyba że chcemy osiągnąć taki efekt.

Twarz kwadratowa

Ma mocno zarysowaną szczękę, szerokie czoło i wyraźne policzki. Jest bardzo wyrazista i mocna. By złagodzić jej kanciaste rysy, zalecam oprawki o kształcie owalnym lub przypominającym kocie oczy.

Twarz okrągła

Wysokość i szerokość twarzy są podobne, lecz w przeciwieństwie do twarzy kwadratowej szczęka i czoło zarysowują się delikatnym owalem. Ramki powinny zmienić proporcje, wydłużając i zwężając twarz. Ogólnie szukaj ramek równych lub odrobinę szerszych od obrysu twarzy. Dobrze wyglądają podłużne prostokąty z szerokimi zausznikami.

Twarz owalna

Osoby o tym kształcie twarzy powinny uważać się z prawdziwych szczęściarzy. Jest im najłatwiej dobrać oprawki z powodu naturalnych i właściwych proporcji buzi. By ich nie zakłócić, należy dobierać oprawki nie szersze od obrysu twarzy na wysokości oczu.

Twarz prostokątna

Podłużna twarz z kanciastym czołem i szczęką, jest dłuższa niż szersza. Proste policzki i czasami długi nos. Owalne i prostokątne ramki będą wyglądać świetnie. Ramki z krótką linią poziomą i szeroką pionową również wyglądają dobrze. Dekoracyjne lub szerokie zauszniki poszerzą twarz.

Twarz trójkątna

Twarz szersza u góry, z wąską szczęką. By zmiękczyć jej rysy, należy mocno zaakcentować okolice oczu. Najlepszy styl to kocie oczy. Górna krawędź może dość mocno wystawać na zewnątrz. Można również spróbować z metalowymi oprawkami bez dolnej krawędzi.

Twarz romboidalna

Wąskie czoło i szczęka z mocno zarysowanymi i szerokimi policzkami. Owalne okulary będą zmiękczać tę część twarzy, chociaż lekko zakrzywione kanciaste oprawki będą również wyglądać dobrze. Upewnij się tylko, że nie są szersze od twarzy. Sugerowane owalne, prostokątne, bezoprawkowe.